Warehouse Operative PM/ Part Time(17.30-21.30)

Primary Location 4TH KM PEANIAS-MARKOPOULOU AVE, ATHENS, Greece , 19400 Job ID R24002596

Explore your next opportunity at a Fortune Global 500 organization. Envision innovative possibilities, experience our rewarding culture, and work with talented teams that help you become better every day. We know what it takes to lead UPS into tomorrow—people with a unique combination of skill + passion. If you have the qualities and drive to lead yourself or teams, there are roles ready to cultivate your skills and take you to the next level.

Job Description:

Warehouse Operative

Αναζητούμε ανθρώπους που θα μας βοηθήσουν να διασφαλίζουμε ότι τα πακέτα μας «ταξιδεύουν» σωστά και γρήγορα ! Η εργασία είναι στην  UPS  στο  Κορωπί , στην ομάδα Εξαγωγής -  με ωράριο 17.30 μμ | 21.30 μμ. Δευτέρα – Παρασκευή .

Θέλεις να γίνεις μέλος της Ομάδας μας  ;

Ψάχνουμε ανθρώπους που θα εργαστούν στις κεντρικές μας εγκαταστάσεις, στο Κορωπί, που θα μας βοηθούν καθημερινά να διαχειριζόμαστε τα δέματά μας, με σκοπό να εστιάζουμε σε ότι πραγματικά έχει σημασία για τους πελάτες μας , που είναι η γρήγορη και ασφαλή μεταφορά των αποστολών τους στον προορισμό τους.

Η συγκεκριμένη εργασία είναι απαιτητική αλλά με την ικανότητά σου να δίνεις προσοχή στην λεπτομέρεια, να ακολουθείς τις διαδικασίες, να συνεργάζεσαι με την ομάδα και να κινείσαι με γρήγορούς ρυθμούς, θα σε βοηθήσει να κάνεις την δουλειά σου άψογα, γρήγορα και με απόλυτη ακρίβεια.

Οι αρμοδιότητες σου  :

  • Να διαχειρίζεσαι  -  δηλαδή- να ελέγχεις, σκανάρεις, ταξινομείς, φορτώνεις αλλά κυρίως να φροντίζεις  τα δέματα μας -  μέσα στο σύγχρονο περιβάλλον του κέντρου διαχείρισης των αποστολών μας, στο Κορωπί.
  • Να εργάζεσαι με ρυθμό, ταχύτητα και σύμφωνα με  όλες τις διαδικασίες ασφάλειας

Τι χρειάζεται για να διατηρηθεί η ομαλή λειτουργία της μεγαλύτερης εταιρίας ταχυμεταφορών& logistics στον κόσμο ; Ανθρωποι με μοναδικό συνδιασμό δεξιοτήτων αλλά κυρίως με ενδιαφέρον και αγάπη για την δουλειά τους.

Είσαι το άτομο που ψάχνουμε;:

  • Να δίνει προσοχή στην λεπτομέρεια και έχει την ικανότητα να να τηρεί τις προθεσμίες
  • Να έχει ευελιξία , φιλική συμπεριφορά , πνεύμα συνεργασίας και προθυμία να μαθαίνει
  • Να έχει την ικανότητα να ακολουθεί με ακρίβεια οδηγίες και διαδικασίες σε μεθόδους διαχείρισης , διαλογής και ταξινόμησης δεμάτων
  • Να έχει επικοινωνιακές δεξιότητες , αμεσότητα, ταχύτητα και ακρίβεια
  • Να διαθέτει βασικές γνώσεις Αγγλικών

Τι προσφέρουμε

Νέες  επαγγελματικές προκλήσεις , μια φιλική ομάδα εργασίας και ένα εργασιακό περιβάλλον που θέτει σε προτεραιότητα την Ασφάλεια των εργαζομένων  και την Εκπάιδευση.

Τι άλλο όμως  μπορεί να σας προσφέρει η συγκεριμένη θέση σε εσάς ;

  • Ιδιαίτερα Ανταγωνιστικό μισθό για 4 ώρες εργασίας
  • Επιπλέον Mηνιαίο Μπόνους απόδοσης σε vouchers
  • Εργασία  Δευτέρα – Παρασκευή και ελεύθερο Σαββατοκύριακο!
  • Σταθερό απογευματινό ωράριο ημι-απασχόλησης
  • Αμειβόμενη εκπαίδευση σε διαδικασίες ασφαλούς διαχείρισης δεμάτων οδικού και αερομεταφερόμενου φορτίου
  • Ιδιωτικό πρόγραμμα Ζωής & Υγείας
  • Ευκαιρίες για πρόδο και εξέλιξη στην Εταιρία με βάση την πολιτική της UPS

Employee Type:

Permanent

UPS is committed to providing a workplace free of discrimination, harassment, and retaliation.